TUTVUSTUS

Maastikumäng on Kalamaja-Pelgulinna asumites toimuv orienteerumis- ja seiklusoskusi proovile panev sündmus. Retke käigus tuleb leida üles varjatud ja kuulsad kohad, tunnetada meretuult, tuletada meelde ajalugu ning märgata hiljuti toimunud muutusi. Mäng nõuab osalejatelt linnaruumi süüvimist, sealsete võimaluste avastamist ning nende esile toomist. Linnamaastiku läbimist abistab etteantud punktide ning vihjetega mänguleht.

Meid ümbritsev linnaruum on palju mitmekihilisem kui argiruum ja tavapäraste trajektooride läbimine meil hoomata laseb. Neid ladestusi, kohti, tähendusi ja elamusi me otsima lähemegi.
Millal sina viimati Põhja-Tallinnat avastamas käisid?

TOIMUMISAJAD: 21. mai – septembri lõpp, jooksvalt ning erinevate ürituste raames: Kalamaja päevad (21. mai), Kultuurikilomeetri avamine (28. mai), Merepäevad (15-17. juuli), Uue-Maailma tänavafestival (3-4. september).
Mänguleht on pidevalt saadaval internetist allalaetavana ning paberil Tallinn2011 infopunktis ja Ökosaarel. Konkreetsete ürituste raames jagatakse mängulehti ja juhiseid kohapeal (jälgi jooksvalt erinevate sündmuste infot). Ülejäänud ajal on soovijatel võimalus iseseisvalt rada läbida. Sündmuste infot kajastame Linnalabori kodulehel.

MÄNGU JUHEND

Maastikumängu rada aitab läbida mänguleht, tegu on kaardiga, millel on näidatud punktid ning nende kohta käivad küsimused. Mängu läbimiseks tuleb küsimustele vastata, mis valdavalt eeldavad punktide läbimist, kuid ka üldiseid teadmisi linna arengutega kursis olemisest.
Valida saab Kalamaja ja Pelgulinna asumite vahel või siis läbida need mõlemad. Ajalimiiti ei ole, mängija saab vabalt valitud hetkel rajale minna ning sealt ka oma äranägemise järgi lahkuda.
Vastused tuleb toimetada kas jagamispunkti või Linnalabori postkasti (Telliskivi 60A-309 või kadri [ät] linnalabor [punkt] ee). Lehele lisatud kontaktile saadab Linnalabor tagasisidet Teie tulemuste kohta.
Väljakuulutatud mängupäevadel saab vastuseid kontrollida ka jagamispunktides.
Mõlema mänguala läbimiseks kulub jalgsi u 5 tundi, jalgrattaga u 2 tundi.
Mängulehti saab kaasa haarata juunist augusti lõpuni Tallinn2011 infopunktist Rotermanni 5 / Roseni 10 ja Ökosaarelt ning samuti on see veebist allalaetav.

Head avastamist!